Kurz společenského tance pro děti

Společenský tanec pro děti

Zájmový kurz tance pro dětské páry od 7 let je vhodný pro úplné nováčky i pro pokročilé tanečníky, kteří tak mohou prohlubovat své taneční dovednosti či využívat kroužek jako součást tréninkové přípravy na taneční soutěže.

Vyučujeme standardní a latinskoamerické tance – základní kroky, jednoduché figury a postupně celé variace. Důraz klademe na správné držení těla, technické provedení, rytmus, umělecký výraz, ale zároveň se snažíme dětem vštípit smysl pro odpovědnost, ohleduplnost a slušnost na tanečním parketě. Tančit v páru znamená umět nejen své kroky, ale především respektovat pohyb druhého a prostor kolem sebe na tanečním parketě. Děti jsou tak vedeni k sebekázni, disciplíně a soustředění, které jsou nezbytné v procesu socializace a významně podporují proces učení. Naším cílem je zažehnout v dětech lásku k tanci, která vydrží po celý život. Největší odměnou jsou pro nás naši bývalí žáci, kteří dosud úspěšně trénují v pražských tanečních klubech a účastní se tanečních soutěží.

Ve školním roce 2015/2016 tento kurz neprobíhá.

Předpokladem pro účast v kurzu je zdravotní způsobilost dítěte!!!

Předepsaný oděv a obuv:

dívky: šaty či triko s krátkou a širokou sukní, legíny

chlapci: kalhoty (ne džíny), košile, triko, rolák

obuv: plná a měkká – cvičky, piškoty, lehké tenisky, ideálně speciální taneční obuv. Důrazně žádáme, aby dívky měly obuv BEZ podpatku nebo jen nízký podpatek max 3 cm vysoký, jako je tomu u dětské taneční obuvi. Až budete pořizovat obuv chlapcům, je nutné, aby podrážka nezanechávala na parketu černou stopu.

Musíme zdůraznit, že kurz je opravdu určen výhradně pro páry ve složení chlapec a děvče. Dívčí páry nevyučujeme, i když je to v jiných tanečních školách poměrně běžnou záležitostí. V tanečním páru má partner i partnerka svou nezaměnitelnou roli a v případě dívčích párů (spíše dvojic) jedna z dívek zkrátka „musí“ převzít roli partnera, tedy pánské kroky a vedení, což není u partnerek žádoucí a v budoucnu se tento zlozvyk velmi špatně odnaučuje. Proto je vhodné hlásit se do kurzu již s partnerem, případně přihlásit samotného chlapce, kterému snadněji najdeme partnerku. V opačném případě se partner pro často několik dívek hledá špatně. Dívkám bez partnerů nabízíme kurz Babydancing II. Děkujeme za pochopení.

Comments are closed.