O tanečním kurzu pro mládež

Taneční kurz pro mládež

Klasický taneční kurz pro žáky 8. a 9. třídy základní školy a studenty středních škol. Vyučují se standardní, latinskoamerické a lidové tance spolu se základy společenské výchovy a etikety. Nechybí ani mnohé taneční novinky.

Vzhledem k omezené kapacitě kurzu je zajištěn individuální přístup tanečního mistra k žákům. Kurz se skládá z … x-minutových lekcí. Součástí kurzu je jedna prodloužená lekce. Samozřejmostí je závěrečný ples (věneček) za doprovodu živé hudby, který pořádáme bezprostředně po skončení kurzu.

Stejně jako např. krasobruslení či gymnastika podléhá i tanec nepřetržitému vývoji, a proto se snažíme jít „s dobou“ a sledovat aktuální trendy z tanečního světa a samozřejmě se neustále tanečně vzdělávat. Absolventi kurzu získají přehled o tanečních stylech, taneční a společenskou průpravu na plesy a taneční zábavy, schopnost rozpoznat druh tance a bezpečně zatančit jeho základy. V případě zájmu na jaře zrealizujeme pokračovací kurz. A těm, kteří tanci úplně „propadnou“, se nabízí možnost zahájení závodní taneční kariéry v některém z pražských sportovních tanečních klubů.

Taneční kurz pro mládež v sezoně 2015/2016 neotevíráme.

Předepsaný oděv a obuv:

Dámy:

  • šaty; společenské triko, top, sukně; silonky jsou nutností!; (sukně by měla být dostatečně široká na to, aby tanečnice bez problémů udělala dlouhý krok, nevhodná je sukně dlouhá až k zemi)
  • plné lodičky na středně vysokém, širším podpatku (ne „jehly“!), pokud možno pohodlné

Pánové:

  • společenský oblek, případně jen společenské kalhoty a košile bez saka; kravata či motýlek nutností!; rukavičky nejsou nutné
  • na závěrečný ples je sako nutností
  • společenská obuv (podrážka nesmí barvit!), tmavé ponožky

Berte, laskavě, na vědomí, že vstup na taneční parket je možný pouze po přezutí – je tedy nutné, aby obuv tanečníků byla čistá!!!

Comments are closed.