Vše o Autorské dílně

Autorská dílna

Autorská dílna představuje syntetickou dílnu pro tvořivé děti od 8 let. Čerpá z výtvarných, divadelních, textových, hudebních a filmových inspirací. Důraz klade na rozvíjení kreativity a samostatnosti při práci na dané téma.

Žáci dílny (Autoři) prezentují svá díla a výsledky své i kolektivní činnosti na pravidelných zimních a letních výstavách – vernisážích a autorských čteních svých prvních literárních počinů. V rámci každoročního Festivalu naší školy inscenují divadelní výstup, na kterém se podílejí jak autorsky, tak přípravou kulis, dekorací a rekvizit, ale i hereckým ztvárněním.

Talentovaní autoři jsou každoročně nominováni na účast ve Studentské Thálii na Nové scéně Národního divadla. Začátkem září startuje Studentská Thálie 2016, která je vyhlášena pod záštitou Lubomíra Brožka, předsedy Klubu pražských spisovatelů. Její téma zní: Umění je svoboda a hranicí svobody je odvaha.

Kurz Autorská dílna se koná každý pátek ve 14:00 – 15:30 hodin v knihovně MFC ve Štěchovicích od října do června.

V AUTORSKÉ DÍLNĚ JSOU STÁLE VOLNÁ MÍSTA PRO NOVÉ ZÁJEMCE!!!

Lektorkou Autorské dílny a autorkou celé koncepce je ředitelka a zakladatelka Studentské Thálie Mgr. Dana Benešová-Trčková.

 

 

 

 

Comments are closed.