Mgr. Dana Benešová Trčková

Pedagožka, publicistka, lektorka divadelních a výtvarných dílen, umělecká vedoucí Divadla Tichá pošta a Autorského klubu, zaměřeného na tvůrčí psaní.

Vystudovala výtvarnou třídu Gymnázia Na Pražačce, Praha 3 a aprobaci český jazyk a výtvarná výchova na Pedagogické fakultě UK v Praze. Absolvovala kurz Národního institutu dětí a mládeže v oblasti klubové zájmové činnosti: čtenářskou dílnu, práci s dramatem a hudební dílnu Drum Circle.

Zakladatelka a ředitelka středoškolské autorské soutěže Studentská Thálie, spoluzakladatelka a inspirátorka Divsalónu pro mladé talenty, kurátorka a organizátorka výstav, členka Skupiny Akát a Rady Klubu pražských spisovatelů, kde má na starost talentované začínající autory. Básnířka, textařka, autorka divadelních her. Externí redaktorka zpravodajského portálu ČT 24 a vedoucí redaktorka webu Dobromysl.cz.

Absolvované kurzy, školení, workshopy:

  • pedagogický kurz Klubová zájmová činnost: čtenářská dílna, práce s dramatem,  hudební dílna Drum Circle, Národní institut dětí a mládeže, Praha, červen 2010
  • pedagogický workshop storytellingu A o čem to podle vás bylo, Martin Hak, Langhans- Centrum Člověka v tísni, Praha, březen 2014
  • Letní škola Variant Hranice pravidel, Člověk v tísni, Ochoz u Brna, srpen 2014
  • Vzdělávací projekt SŠ: Cože? Já a rasista? Multikulturní centrum Praha, 2002
  • Vzdělávací projekt SŠ: Podnikat povoleno, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2012

Comments are closed.