Vše o PortDeBras

PortDeBras

PortDeBras je unikátní fitness cvičení typu Body and Mind spojující klasický tanec, balet, Pilates, Jógu, silový trénink a integrovaný strečink. Je vhodné pro všechny, kteří chovají lásku k tanci, ale i k fitness a neholdují příliš aerobiku, zumbě či jiným rychlostně a kondičně náročnějším stylům. Nezáleží, zda jste v minulosti tančili nebo cvičili, anebo nedělali vůbec nic. PortDeBras může začít cvičit každý, není třeba žádných zkušeností.

PortDeBras znamená jakoukoliv pozici paží při jakékoliv pozici nohou. Cvičení vychází z baletních pozic a skládá se z dynamických sekvencí s tanečně-posilovacím (Pilates) a protahovacím (strečink) tréninkem, za účelem zlepšení celkové tělesné mobilizace, koordinace a dosažení vnitřní rovnováhy a harmonie (původní název tohoto cvičení byl Total dance conditioning). Jednotlivé pozice na sebe plynule navazují v perfektní harmonii, důraz je kladen na správné držení těla, technické provedení a v neposlední řadě také na estetiku pohybu. Sekvence mohou mít různý stupeň intenzity dle úrovně a zdatnosti klientů.

Tempo cvičení je pomalejší, spíše relaxační na příjemnou rytmickou hudbu s etnickým nádechem pro umocnění atmosféry a zesílení prožitku.

Efekty tohoto cvičení:

  • Zlepšení tělesné funkčnosti, mobilizace, koordinace, rovnováhy, posílení středu těla (zejména zádové a břišní svaly)
  • Správné držení těla – zejména ramen a páteře – vedoucí k elegantnímu, kontrolovanému a bezpečnému pohybu
  • Psychologický efekt plynoucí z prožitku a tělesného pohybu – cílem je uspokojení a uvolnění těla i duše a dosažení harmonie.

Aby však bylo toto cvičení opravdu účinné, je nutná maximální koncentrace vedoucí k hlubokému propojení těla a mysli nejen pro získání správných pohybových návyků a pochopení správného provedení jednotlivých sekvencí, ale navíc tak dosáhneme silného prožitku a uspokojení těla a především duše. To nám aspoň na chvíli dovolí odprostit se od našich starostí, uvolnit se a odměnit se zaslouženou radostí z tance a příjemným pocitem, že jsme pro sebe něco udělali.

Cvičí se naboso.

Cvičení PortDeBras vede kvalifikovaná instruktorka Ing. Klára Cihelková.

Pravidelný kurz cvičení PortDeBras v sezoně 2015/2016 neprobíhá.

Comments are closed.